
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Tube |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.54 mm |
Stock: 263
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68620
Ext.Price$0.68620
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68620 | $0.68620 |
| 10 | $0.34310 | $3.43100 |
| 50 | $0.30835 | $15.41750 |
| 100 | $0.27712 | $27.71200 |
| 500 | $0.24905 | $124.52500 |
| 1000 | $0.22383 | $223.83000 |
| 3000 | $0.20116 | $603.48000 |
| 5000 | $0.18079 | $903.95000 |
| 10000 | $0.16248 | $1624.80000 |
